Výkup nemovitostí

Výkup nemovitostí je zvláště vhodný pro klienty, kteří z nějakého vážného důvodu (např. exekuce, nákup nové nemovitosti a jiné) nemají čas nebo nemohou prodávat svoji nemovitost klasickým prodejem.

Standartní postup prodeje nemovitosti se v dnešní době časově pohybuje od tří do šesti měsíců. Proto někteří klienti jdou raději cestou výkupu nemovitosti, který je mnohem rychlejší a pro ně v danou chvíli nejefektivnější.

Výkupní cena nemovitosti vychází z tržní ceny v místě a čase obvyklé a také se vždy posuzuje dle konkrétní nemovitosti a technického stavu. Tato cena je samozřejmě nižší oproti ceně tržní a zpravidla se pohybuje obvykle ve výši 50% až 75%.

Mnozí lidé si myslí, že je to cena nízká, avšak je potřeba si uvědomit, že společnost při prodeji dané nemovitosti je povinna znovu odvést daň z nabytí nemovitých věcí, daň z příjmů a v určitých případech i DPH, započítat své náklady na inzerci a prodej, náklady na měsíční poplatky a zálohy na služby (např. u bytů) a další.

Náš makléř s Vámi vždy probere životní situaci, ve které se nacházíte a doporučí Vám optimální způsob prodeje Vaší nemovitosti. Případně Vám nabídne alternativu, tj. poskytnutí zálohy na kupní cenu.